НАБАВКА ВОДОМЈЕРА ЗА СИСТЕМЕ ЗА НАВОДЊАВАЊЕ

-У Братунцу је данас потписан уговор о финансирању пројекта уградње индивидуалних водомјера и друге опреме за око 400 стотине корисника система за наводњавање на подручју општине Братунац.

-Пројекат који поред водомјера укључује и набавку опреме за аутоматизацију система управљања пумпним постројењима, затим уређаја за електрофузионо заваривање цјевовода као и друге неопходне опреме, финансира се кроз програм ANC пројекта у БиХ који финансира Влада Републике Италије, а имплементира Агромедитерански институт из Барија.

-Вриједност пројекта је 105.000,00 КМ, а његова реализација почиње у наредним данима. Координатор на имплементацији ове активности је поред Општине Братунац, "Малина-Братунац" д.о.о. као и локална комунална предузећа.

-Пројектом ће се превазићи велики проблеми на нерационалној употреби воде због чега је у протеклом периоду често долазило до непланираних кварова, рестрикција и обуставе испоруке воде према корисницима.