ГОСТОВАЊЕ НА HAPPY ТЕЛЕВИЗИЈИ

У емисији „Прело у нашем сокаку“, која је уживо емитована 13.03.2021. године (субота) од 12:00 до 15:00 часова на 'Happy' телевизији као саговорници у емисији учествовали су  истакнути музичари, књижевници, спортисти, љекари, кувари, представници удружења из општине Братунац заједно са начелником општине, те су на тај начин представили наш град. Начелник општине Братунац Срђан Ранкић, говорио је индустријској зони, инфеаструктури и плановима за развој општине Братунац, а Србији и Републици Српској нашу општину представили су, такође, људи који су направили успјешне каријере у својим професијама, а поријеклом су из Братунца као што су: др Нада Васић, кардиолог на пулмологији Клиничког центра Србије и аутор документарног филма "Како смо матирали жуту даму“. У студију је поред поменутих био и др Александар Петровић, доцент на Филозофском факултету Универзитета у Источном Сарајеву и један од оснивача и уредника портала Деспотовина, а говорио је о  историји нашег града.  Професор Милош Митровић Фис  заједно са КУД-ом "Мост", чији је предсједник, представио је  игре, обичаје, културу и традицију овог краја, а чланови КУД-а извели су маестралан наступ за публику поред малих екрана. Вриједне домаћице из удружења "Природа" и "Маја" представиле су традиционална јела и кухињу из нашег завичаја. Бобан Филиповић говорио је о најљепшој ријеци Дрини, риболову, туристичким потенцијалима. Рок група "Гнијев анђела", финалисти чувене Зајечарске гитаријаде,  представили су свој бенд. Директор Дома културе и тренер женског одбојкашког клуба Радован Петковић говорио је о културним и спортским дешавањима у нашем граду. Пјесник Војин Остојић рецитовао је своје стихове. Захваљујући Горану Радићу у емисији су приказани многи видео кадрови из нашег завичаја. Снимак емитовања ускоро ће бити доступан и на youtub-u.