АКЦИЈА "КЊИГА СОЛИДАРНОСТИ" У БРАТУНЦУ

Најстарија програмска акција Радио телевизије Србије, некада Радио Београда, данас је обрадовала ученике Средњошколског центра Братунац, чија је библиотека богатија за око 1300 књига, углавном лектире и белетристике.

"Књига солидарности", недавно је обиљежила велики, педесети јубилеј свог трајања и рада. Прву акција реализовали су 6. октобра 1972. године Божа Тимотијевић, књижевник и уредник Радио Београда и Десанка Максимовић у Луковдолу, родном селу Ивана Горана Ковачића. Од свог оснивања, "Књига солидарности" је јединствена акција РТС-а, која има хуманитарну, културну и просветитељску мисију и стиже свуда тамо гдје се говори, чита и пише српски језик.

Начелник др Лазар Продановић, изразио је захвалност на вриједном поклону, рекавши да је ово најбољи доказ односа братске Србије према Републици Српској, јер је књига најбоља веза.