ДАНАС У БРАТУНЦУ ПОТПИСИВАЊЕ ПЕТИЦИЈЕ ЗА ОДБАЦИВАЊЕ ИНЦКОВОГ ЗАКОНА

Данас ће на Тргу Милоша Обилића у Братунцу од 10.00 часова бити организовано потписивање петиције о неприхватању закона о забрани негирања геноцида, који је наметнуо високи представник Валентин Инцко, најављено је из Општине Братунац.

Одлазећи високи представник у БиХ Валентин Инцко, који је недавно дао оставку, наметнуо је допуне у Кривичном закону БиХ којима се забрањује и кажњава негирање геноцида и величање ратних злочинаца.

-Ради се о покушају забране изражавања мишљења, гушењу слободе говора и покушају изградње амбијента у коме се очекује ћутање о прошлости, историји и истини, а само са једним циљем да се српском народу одузме свако право и да се заташка чињеница да се над Србима десио геноцид, оцијенио је начелник општине Братунац Срђан Ранкић и позвао све становнике Братунца да потписивањем петиције бране Републику Српску.