ОДРЖАНА ВАНРЕДНА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

На јучерашњој ванредној сједници Скупштине општине Братунац одборници су усвојили Извјештај о раду локалног парламента у прошлој и Програм рада за 2023. годину.

Такође су извршене измјене и попуне сталних скупштинских радних тијела која су до сада имала проблема са радом због недостатка кворума.

Такође, донесена је Одлука о раписивању конкурса за избор директора и чланова надзорних и управних одбора у братуначким јавним установама и предузећима као и Одлука о формирању комисије за спровођење овог конкурса.

Вршилац дужности начелника братуначке општине г-дин Бранислав Тришић рекао је новинарима да већ дуже вријеме братуначке установе воде вршиоци дужности који нису сигурни до када ће бити на тим дужностима и одлучили су да распишу конкурс и да се на законит начин изаберу управљачке структуре у јавним установама које би обаваљле посао на дужи временски период и могле да доносе планове и организују послове у пуном капацитету.

Фото: eSrebrenica