ПАРАСТОС ЗА 185 СРПСКИХ БОРАЦА

На градском гробљу у Братунцу данас је служен парастос поводом обиљежавања 28 година од преноса посмртних остатака погинулих бораца на сарајевском ратишту.

За 185 бораца из Хаџића и других сарајевских општина одали су почаст и положили цвијеће начелник општине Братунац Лазар Продановић и представници удружења и организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата.

"Сви имамо обавезу да одамо почаст војницима и цивилима страдалим у Одбрамбено-отаџбинском рату Сарајевско-романијске регије. Значајан број сарајевских Срба је дошао у Братунац онда, када су нажалост, након Дејтона морали напустити своја вишевјековна огњишта. Захвални смо што заједнички градимо ову локалну заједницу, а посебно смо им захвални за оно што су учинили за одбрану и стварање Републике Српске. Морамо увијек, поштујући оне који су се борили за Републику Српску, градити будућност која ће бити у интересу свих грађана у нашој општини" - изјавио је начелник Лазар Продановић.