ПОМЕН ЗА 185 БОРАЦА ИЗ САРАЈЕВСКИХ ОПШТИНА

На Братуначком гробљу прошле јуче је служен парастос за 185 погинулих српских бораца из сарајевских општина, чији су посмртни остаци пренесени  и сахрањени у Братунцу, након потписивања Дејтонског споразума и предаје тих општина Федерацији БиХ. Парастосом код спомен - крста обиљежено је 25 година од преноса посмртних остатака погинулих српских бораца из сарајевских општина у Братунац. На Братуначком гробљу сахрањен је највећи број погинулих из Хаџића, а мањи број из Илијаша, Илиџе и других сарајевских општина. Породице погинулих Срба су приликом напуштања одбрањених вијековних огњишта пренијеле њихове посмртне остатке у Братунац, гдје су се населиле. Код спомен-крста погинулим српским борцима сарајевско-романијске регије цвијеће су положили положили представници братуначке Борачке организације, Организације породица заробљених и богинулих бораца и несталих цивила Братунац, Удружења несталих лица Братунац-Сребреница и Удружења логораша регије Бирач. Породице многих погинулих бораца са сарајевског ратишта, који су сахрањени у братуначком гробљу, раселиле су се касније по свијету, али се гробље одржава, чува се сјећање, одаје почаст, служе парастоси и прислужују свијеће за покој њихових душа. Због епидемиолошких мјера парастосу је присуствовао ограничен број сабораца и сродника погинулих.