ПРВА РЕДОВНА СЈЕДНИЦА СО-е БРАТУНАЦ НИЈЕ ОДРЖАНА

Прва редовна сједница Скупштине општине Братунац није одржана данас због недостатка кворума. Сједници је присуствовало 11, од укупно 25 одборника. Предсједник Скупштине Радислав Јовановић изјавио је да су дневним редом предвиђене тачке, које су веома важне за живот грађана Братунца и будућност ове општине. -Жалосно је за Братунац и народ ове општине, јер одређена група одборника опструише рад Скупштине и не жели да учествује у доношењу важних одлука, међу којима је буџет и улица „9.јануар“, рекао је Јовановић. Начелник општине Срђан Ранкић оцијенио је да је за живот у Братунцу најбитније усвајање Буџета за 2021.годину, за који је добијена сагласност од Министарства финансија Републике Српске. -Видјели смо данас у Скупштини општине да одређена група одборника, само због својих личних интереса,  позиција и функција за које се боре, није дошла на сједницу. Њима није битно што није усвпјен буџет општине и што ће због тога испаштати грађани, социјалне категорије и сви корисници буџета, нагласио је начелник Ранкић. Он је најавио да ће упутити позив свим политичким партијама да се њихови представници понашају одговорно према грађанима и да учествују у наставку сједнице Скупштине, која би требало да се одржи идуће седмице. -Уколико наставе да се неодговорно понашају, позваћу грађане Братунца, од којих сам добио неизмјерну подршку, да идемо поново на изборе. Ово нећемо толерисати, а ова Скупштина ће се распустити, ако и даље буде овако радила, закључио је начелник Срђан Ранкић. Замјеник начелника општине Братунац Бранислав Тришић (Уједињена Српска) истакао је да је партија којој он припада испоштовала све договоре са представницима парламентарних странака, које су прије два мјесеца формирале већину и конституисале локалну власт. -Коалиција ДНС и СДА је нераскидива и главни разлог њиховог недоласка данас јесте одлука о улици „9.јануар“, изјавио је  Тришић.