У БРАТУНЦУ ОДРЖАНА 101.СЈЕДНИЦА ШТАБА ЗА ВАНРЕДНЕ СИТУАЦИЈЕ

Због погоршане епидемиолошке ситуације изазване вирусом корона, у Братунцу је данас одржана 101.сједница Општинског штаба за ванредне ситуације, на којој је потврђено спровођење мјера у складу са Закључком Републичког штаба од 4.марта ове године. Штаб је упознат да је у Братунцу тренутно 11особа позитивно на вирус корона, те да су од четири особе које се налазе на болничком лијечењу, двије на респиратору. Штаб је, такође упознат,  да се 12 особа налази у кућној изолацији и да није било кршења те мјере. -Поред мјера Републичког штаба за ванредне ситуације,ми ћемо предузети додатне мјере заштите, које ће се примјењивати на територији општине Братунац. Појачаћемо активности на дезинфекцији улица, јавних установа, улаза у зграде, образовних установа, најавио је начелник  Срђан Ранкић. Истичући да су на терену и даље присутне инспекцијске службе са припадницима полиције, он је подвукао да се мјере заштите од вируса корона морају поштовати. -У угоститељским објектима не смије бити више од 50 лица. У тим објектима морају се примјењивати мјере дезинфекције и ношење заштитних маски. Као заједница, мораћемо  се сви укључити на спрјечавању шрења вируса корона, да помогнемо једни другима, јер нећемо бити у могућности да толеришемо неке ствари, које су забрањене од стране надлежних институција, поручио је начелник  Ранкић. Он је позвао све грађане Братунца да се придржавају прописаних мјера заштите од вируса корона. -Морамо имати разумијевања према инспекторима, комуналној полицији, припадницима МУП-а и здравственим радницима који морају да раде свој посао и заштите становништво од ширења вируса, закључио је начелник Ранкић у изјави,коју је дао новинарима послије данашње сједнице штаба.