У БРАТУНЦУ УВЕДЕНЕ СТРОЖИЈЕ МЈЕРЕ ЗАШТИТЕ ОД ВИРУСА КОРОНА

Општински штаб за ванредне ситуације у Братунцу оцијенио је да је због неповољне епидемиолошке ситуације и повећања броја заражених вирусом корона, потребно увести додатне мјере заштите, које ће бити прецизиране у новој наредби овог штаба. Начелник општине и командант Штаба Срђан Ранкић истакао је на данашњој 102.сједници, да неће бити толеранције када је у питању спровођење мјера које су уведене у циљу заштите становништва од ширења вируса корона. -Важно нам је да сачувамо здравље људи, јер је евидентно да вирус појачава интензитет. Морамо извршити контролу и дезинфекцију опремљеног намјенског  простора у Дому здравља, у случају потребе смјештаја обољелих од последица вируса корона, нагласио је начелник Ранкић. Штаб је на данашњој сједници упознат да је у Братунцу тренутно позитивно на вирус корона 27 особа, те да сеу кућној изолацији налазе 32 особе. Према подацима локалног Дома здравља, на болничком лијечењу налази се једна особа. Штаб је, такође упознат, да је број заражених вирусом корона у овом мјесецу, три пута већи у односу на фебруар ове године. На данашњој сједници штаба, а на приделог начелника општине Срђана Ранкића, усвојен је Закључак Владе и Републичког штаба за ванредне ситуације, који је донесен 21.марта. Процјењујући  да је епидемиолошка ситуација у Братунцу тренутно неповољна, одлучено је да се уведу строжије мјере заштите, које ће бити наведене у новој наредби. У Братунцу ће,између осталог, бити строго забрањене све игре на срећу, ограничен број лица у маркетима (10), банкама, шалтер-сали и другим услужним објектима (2), уз дезинфекцију и обавезно ношење заштитних маски. Штаб  је одлучио да се свакодневно врши дезинфекција улаза јавних установа и предузећа, те  хаустора  и улаза у стамбене зграде на подручју општине Братунац.