У ТОКУ СУ ЗАВРШНЕ ПРИПРЕМЕ ЗА ОБИЉЕЖАВАЊЕ КОМЕМОРАЦИЈЕ У БРАТУНЦУ

-Данас је одржан 4. састанак Организационог одбора за обиљежавање 31. године од страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу које је планирано за 1. јул у Братунцу.

-Утврђен је коначан програм комеморације:

-09:15 часова - дочек Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија у порти Храма у Братунцу

-09:30 часова - Света Архијерејска литургија код Цркве у Братунцу

-11:30 часова - Литија од Храма Успенија Пресвете Богородице до гробља у Братунцу

-12:00 часова - Општи парастос свим невино настрадилим Србима у протеклом одбрмбемо-отаџбинском рату код Спомен крста на гробљу у Братунцу.

-Након служења парастоса услиједиће бесједа Његове Светости Патријарха Порфирија, затим обраћање највиших званица из Републике Српске и Србије, после чега ће делегације положити цвијеће код Спомен крста.

-Домаћин данашњег састанка била је Оштина Милићи, а наредни састанак заказан је за 22.06. у Шековићима, док ће у међувремену локалне радне групе радити на реализацији задатих активности.