4. МАЈ - МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВАТРОГАСАЦА - СПАСИЛАЦА

Поводом Међународног дана ватрогасаца - спасилаца, упућујем искрене честитке припадницима Ватрогасне јединице Братунац, као и свим припадницима ове службе широм свијета.

На свом послу ови тихи јунаци се суочавају са великим изазовима и кризним ситуацијама, неријетко ризикујући властите животе, како би сачували туђе. Општина Братунац није заборавила недавни трагичан догађај у нашем граду када је само захваљујући брзој и муњевитој акцији Ватрогасне службе спасено неколико младих живота приликом пожара у стамбеној згради.

Својом храброшћу, хуманошћу и пожртвовањем у испуњавању задатака показали су и доказали да су у потпуности доследни свог племенитог звања ватрогасац-спасилац.

Оно што могу да им пожелим данас, и сваког другог дана, је да их Бог чува и да имају што мање посла.

С поштовањем,

начелник општине Братунац -