БРАТУНАЧКЕ ДУХОВНЕ ВЕЧЕРИ И ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ

Током септембра и октобра 2023. године, "Светосавска омладинска заједница" Братунац, "Дом културе" Братунац и Удружење "АРТ" Братунац, организоваће Братуначке духовне вечери и Дане ћирилице. У склопу богатог програма који нам припремају, имаћемо прилику да уживамо у следећем садржају:

* Концерт духовне музике

* Предавање о ћирилици-предавачи из Матице Српске за српски језик и књижевност

* Породична шетња

* Годишњи концерт хора "Лудмер" Братунац, поводом Дана општине Братунац

* Представљање књига Ненада Милкића

* Представа о ћирилици "Хвала Вуку за азбуку", Центар за културу Шид

* Руски филм о ћирилици "Ћирилов ход"

* Предавање "Српски културни образац " проф. др Мило Ломпар

* Додјела награда за најбоље литерарне радове ученика основних и средње школе на тему "Шта је мени ћирилица"

Дани ћирилице су финансирани од стране Министарства спољних послова Републике Србије и Управе за сарадњу са дијаспором и Србима у региону. Начелник општине Лазар Продановић, данас је одржао састанак са организаторима ових манифестација, те је договорено да ће Општина Братунац подржати организацију ових културних садржаја.