ИЗБОРНА СКУПШТИНА ОПШТИНСКЕ БОРАЧКЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ

У Скупштинској сали општине Братунац, вечерас се одржава Изборна скупштина Општинске борачке организације. Сједница је почела минутом ћутања и одавањем почасти погинулим борцима протеклог одбрамбено-отаџбинског рата.

Присутнима се на почетку обратио начелник општине Братунац др Лазар Продановић.

- Желим да изразим захвалност свима вама који сте дали допринос стварању Републике Српске. Сви ми, посебну захвалност дугујемо погинулим борцима и најбољи начин да изразимо пијетет према њима јесте да се у суботу, 1. јула, када се обиљежава 31. годишњица страдања Срба у Средњем Подрињу и Бирчу, појавимо у што већем броју. Ових дана, сви смо посвећени организацији овог догађаја коме ће присуствовата и Његова Светост Патријарх српски Господин Порфирије, као и велики број званица из политичког живота. Очекујемо долазак великог броја грађана из других општина и јако је важно да грађани Братунца, тај дан покажу поштовање према страдалима - рекао је Продановић.

Сједница је настављена провођењем изборног процеса и избором новог руководства Општинске борачке организације.