КК БРАТУНАЦ ТРБ НАСТАВЉА УЧЕШЋЕ У ПРЕМИЈЕ ЛИГИ БИХ

На данашњем састанку Предсједништва КК Братунац ТРБ, коме је присуствовао и начелник општине Братунац Срђан Ранкић, начелник је потврдио да ће Општина испоштовати гаранције које је дала на почетку сезоне, те да ће нагомилане обавезе клуба бити измирене, као и да ће финансирање клуба бити осигурано из буџета општине Братунац до завршетка текуће сезоне. Начелник је тражио од клуба да му се хитно достави: 1. записник и рјешење пореске управе о задњој контроли која је вршена 2. списак плата и уговоре са играчима 3. списак стипендиста за претходну годину 4. спецификација ставке "остали нематеријални трошкови" у којој је приказан утрошак од близу 50.000 КМ за претходне двије године 5. списак дјеце по селекцијама и износима чланарине која је уплаћивана 6. пресјек обавеза са даном 17.03.2021. као и спецификација обавеза да се може да заврши постојећа сезона. Начелник је нагласио да је свима циљ да клуб опстане, али да због тешке финансијске ситуације у земљи уопште и због лошег пуњења буџета, највјероватније да општина неће моћи преузети на себе финансирање професионалне селекције, док је финансирање аматерских селекција загарантовано. По завршетку сезоне, одржаће се скупштина клуба на којој ће бити одлучено о даљим корацима. Спортски директор клуба Дане Драгичевић је изјавио да је одржан јако коректан састанак и да ће клуб послије данашњих договора отпутовати у Требиње на утакмицу са Леотаром као и да ће сезону довршити као што је и планирано. Након тога ће се разговарати o будућности.