НАЧЕЛНИК ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ УПРИЛИЧИО ПРИЈЕМ ЗА ИВАНУ ПАВЛОВИЋ

Данас је начелник општине Братунац Срђан Ранкић у свом кабинету уприличио пријем за Ивану Павловић, која ће представити Републику Српску и БиХ на престижном такмичењу “Мис Туризма Свијета” у Кини, које ће бити одржано у септембру ове године. Ивана је данас са начелником општине потписала споразум о спонзорству у износу 3. 000 КМ. -Данас смо потписали споразум о спонзорству, а општина ће настојати у наредном периоду да подржи све друге активности . Као што сам и раније говорио, општина ће увијек подржавати младе људе, њихове идеје и успјехе иза којих они стоје. Млади и успјешни људи, као што је Ивана најбољи су представници и амбасадори наше републике. Конкретно у овом случају указује нам се прилика да на свјетском нивоу представимо туристичке потенцијале наше општине и потенцијале средљег Подриња. Ивана ће до почетка такмичења бити активан учесник у реализацији пројеката екологије, заштите животне средине и промоције туризма, рекао је начелник Ранкић. Након потписивања споразума, Ивана је изразила захвалност суграђанима, родитељима и начелнику општине. -Најприје желим да се захвалим суграђанима на искреним честиткама. Затим, својим родитељима на подршци и господину начелнику који ме подржао исто као и они. Драго ми је што је моја општина препознала ову изузетну прилику, као идеалну за представљање наше општине цијелом свијету, истакла је Ивана. На престижном такмичењу  “ Мис Туризма Свијета“ , Ивана ће се представити својим дизајном. -Дизајнирала сам сама ленту и круну. Лично сам радила на томе и уложила доста труда. Моја лента има посебну поруку за наше суграђане, а она гласи: Ако желите да се представите свијету, најприје морате да искористите све капацитете код куће, изјавила је Ивана. Подсјећамо, двадесетогодишња Ивана Павловић родом је из Братунца. Основно образовање завршила је у Братунцу, а средње у Љубовији. Говори осам језика енглески, руски, италијански, шпански, турски, њемачки, француски и матерњи језик српски. Први пут се појавила на јавној сцени у седмој години живота. Поред тога, Ивана је талентована и на пољу књижевности. Њена поезија је награђивана  у оквиру школских, општинских, републичких и балканских такмичења. У току је припрема за објављивање Иваниног романа “Ти ћеш бити светлост мог живота“. Роман је креиран по истинитом догађају, али није аутобиографски. Вријеме је за побједе!