НАГРАДЕ И ПРИЗНАЊА ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

На приједлог Начелника општине, на јуче одржаној IV Редовној сједници Скупштине општине Братунац, донесена је одлука о додјели признања и награда поводом Дана општине Братунац 25. септембра.

Признање „ПЛАКЕТА“ општине Братунац додјељује се :

1. 1. Његовом високопреосвештенству Митрополиту дабробосанском, господину Хризостому – за подршку и благослов у реализацији изградње Саборног храма Васкрсења Христовог у Братунцу.
  2. 2. Трећем пјешадијском (Република Српска) пуку, Оружаних снага БиХ – за допринос у очувању успомене и традиције на Војску Републике Српске.

Признање „ПОВЕЉА“ општине Братунац додјељује се:

1. 1. Управи за индиректно опорезивање БиХ – за допринос у реализацији изградње граничног прелаза „Братољуб“.
  2. 2. МУП-у Републике Српске – Полицијска управа Зворник – Полицијска станица Братунац – за допринос у обезбјеђивању безбједности грађана на територији општине Братунац.

Признање „ПОВЕЉА“ за најуспјешнијег студента – диплома општине Братунац и новчана награда у износу од 200,00 КМ, додјељује се:

- Анђела Ђокић из Братунца – доктор медицине.

Признање „ПОВЕЉА“ за најбољег спортисту/спортисткињу  општине Братунац и новчана награда у износу од 200,00 КМ додјељује се :

- Сара Ћирковић из Братунца – боксерка.

Признање „ЗАХВАЛНИЦА“ општине Братунац додјељује се:

1. 1. Војину Остојићу, књижевнику из Братунца – за допринос у ширењу културног присперитета и лијепе писане ријечи.
  2. 2. Дејану Витору из Братунца – за освојене награде на такмичењима у каратеу.
  3. 3. Магдалена Весић из Братунца – за освојене награде на такмичењима у каратеу.
  4. 4. Сретку Витору из Братунца – тренеру КК „Милош Делић“.
  5. 5. Дуњи Вуксић из Братунца – за постигнуте успјехе у боксу.
  6. 6. Кадетској екипи женског одбојкашког клуба Братунац – вицешампионкама Републике Српске и БиХ.
  7. 7. Горану Радићу из Братунца – за допринос у промоцији природних богатстава и друштвених манифестација на територији општине Братунац.
  8. 8. ОSCE – организацији за европску сигурност и сарадњу – за реализацију пројеката на територији општине Братунац.
  9. 9. CARE INTERNATIONAL – за подршку у реализацији пројеката из области привреде и пољопривреде на територији општине Братунац.
  10. 10. CARITAS – за подршку у реализацији пројекта из области пољопривреде на територији општине Братунац.
  11. 11. „Еникон градњи“ ДОО Зворник – за реализацију изградње граничног прелаза „Братољуб“.
  12. 12. Удружење жена „Маја“ Кравица
  13. 13. Удружење жена „Природа“ Братунац.