ОДРЖАН САСТАНАК СА ПРЕДСТАВНИЦИМА СИНДИКАЛНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ И САВЕЗА СИНДИКАТА РС

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић одржао је састанак са представницима Синдикалне организације и Савеза синдиката Републике Српске. Састанку су присуствовали: Зоран Милутиновић извршни секретар Регионалног синдикалног центра Зворник, Милан Јовановић повјереник Синдикалне канцеларије за Сребреницу и Братунац и Снежана Бијелић предсједник Синдикалне организације  општинске управе Братунац. Разговарали су о потписивању појединачног колективног уговора за општинску управу. -Ми смо изузетно задовољни сарадњом са новим начелником, врата су нам увијек отворена. Наш циљ је да радници буду задовољни, да имају сва права која им припадају по закону и да односи буду уређени. На састанку смо још разговарали о изради Акта о процјени ризика радног мјеста, који је још у процесу припреме, изјавио је Милан Јовановић повјереник Синдикалне организације за Сребреницу и Братунац. Начелник Ранкић упознао је представнике синдиката да ће радницима бити омогућена права у складу са законом. -Законским рјешењима јасно су дефинисана права и обавезе радника, као и права и обавезе послодавца, сходно томе потребно је да их се сви придржавају, поручио је начелник Ранкић.