ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ: У БРАТУНЦУ ПОЧЕЛЕ ПРИЈАВЕ ЗА БОГОЈАВЉЕНСКО ПЛИВАЊЕ

Традиционално пливање за Часни крст биће одржано 13. пут на Дрини код Братунца на Богојављење (19. јануара).

Као и претходних година пливаће се поред излетишта Рајска плажа, на дионици дугој 33 метра, што симболизује године земаљског живота Исуса Христа.

Богојављенском пливању претходиће литургија у Цркви Успења Пресвете Богородице у Братунцу, одакле ће у 11.30 часова кренути литија према Рајској плажи.

Пријаве учесника трају до 18.01.2022.године, а учешће је могуће пријавити на број телефона +387 65 934 746.

И ове године организатори су припремили пригодне награде за побједнике.

Организатори ове традиционалне духовно - спортске манифестације су Српска црквена општина Братунац у сарадњи са Општином Братунац, Еко рафтинг клубом “Рајска плажа” и ЈУ "Туристичка организацијa".