ПОДРШКА ИЗГРАДЊИ СЛОБОДНЕ ПОСЛОВНЕ ЗОНЕ КОД „БРАТОЉУБА“

Министар енергетике и рударства Републике Српске Петар Ђокић рекао је данас у Братунцу да ће ово министарство пружити подршку реализацији енергетских пројеката и изградњи високо и нисконапонске мреже за слободну пословну зону код новоизграђеног моста и граничног прелаза „Братољуб“.

„Постоји разумијевање са начелником општине Срђаном Ранкићем око обавеза и развојних пројеката ове општине за које је потребна подршка институција Републике Српске да би се реализовали, а прије свега око пословне зоне“, истакао је Ђокић.

Он је сугерисао да је потребно радити и на додатној промоцији компаративних предности ове општине као граничне са мноштвом специфичности које могу да допринесу њеном бржем развоју.

„Такође, желимо охрабрити општинско руководство да се овај подрињски крај што брже развија“, закључио је Ђокић.

Ранкић је захвалио на посјети и рекао да је министар обећао неопходну помоћ за реализацију пројекта изградње слободне индустријске зоне која се односи на енергетски дио што је веома значајно за овај пројекат.

Извор: Срна