ПОТПИСАНИ УГОВОРИ ЗА ФИНАНСИРАЊЕ ОРГАНИЗАЦИЈА ЦИВИЛНОГ ДРУШТВА/НЕВЛАДИНИХ ОРГАНИЗАЦИЈА

-Начелник општине др Лазар Продановић, данас је потписао уговоре о финансирању десет пројеката организација цивилног друштва/невладиних организација на основу расписаног Јавног позива, а за ту намјену општина Братунац је ове године у буџету издвојила износ од 21.500,00 КМ.

Уговори су потписани са:

1. 1. Планинарско друштво "КИК" Братунац
  2. 2. Удружење жена "ЈАДАР" Коњевић поље - Братунац
  3. 3. Удружење жена "МАЈА" Кравица-Братунац
  4. 4. Удружење "ФОРУМ ЖЕНА" Братунац
  5. 5. Удружење "Пријатељи Сребренице"
  6. 6. Удружење "Природа" Братунац
  7. 7. Удружење за афирмацију културе и умјетности "АРТ" Братунац
  8. 8. ЕКО РАФТИНГ КЛУБ Братунац
  9. 9. Удружење "Кућне посјете" Бртунац
  10. 10. Удружење добровољних даваоца крви "9 јануар" Братунац

-Начелник је истакао да су средства која се издвајају за финансирање пројеката организација цивилног друштва/невладиних организација ове године мања у односу на претходну, због мањег прилива средстава у буџету општине, која су за првих пет мјесеци ове године за 340.000,00 КМ мања у односу на исти период претходне године. Из тог разлога, приступило се смањењу плата функционерима и одборницима за 10 посто, али услучају додатног прилива средстава, општина је спремна на други начин да помогне афирмацију невладиног сектора.

-Представници невладиних организација изразили су захвалност на прилици за реализацијји пројеката са којима су узели учешће на Јавном позиву те на доброј сарадњи са локалном влашћу.