ПРЕДСЈЕДНИК ВУЧИЋ О ИНИЦИЈАТИВИ У ВЕЗИ СА ТУНЕЛОМ ИСПОД ПРОСЛОПА

Прије мјесец дана начелник општине Братунац Срђан Ранкић и предсједник општине Љубовија Милан Јовановић потписали су иницијативу о покретању активности у вези са реконструкцијом старог моста на Дрини и иницијативу o изградњи тунела испод Прослопа на путу Љубовија-Ваљево-Београд. Ова иницијатива и пројекти у средњем Подрињу упућени су предсједнику Србије Александру Вучићу и премијерки Ани Брнабић, Tим поводом јавно се огласио предсједник Србије Александар Вучић. -Остаје нам један важан тунел, гдје имамо мало становника, али то ћемо кад се дочепамо мало пара, кад изађемо из Covida. То је да пробијемо тунел између Љубовије и Осечине, тамо између Љубовије и Пецке, да бисмо из правца Ваљева омогућили људима да на централни део Дрине могу да дођу брзо. Онда бисмо могли да говоримо о даљем повећавању туристичких капацитета Дрине. Желимо да помогнемо са обе стране Дрине и Републици Српској и Босни и Херцеговини, али и себи да направимо да ту људи долазе што је могуће више, изјавио је предсједник Вучић. Иницијатива у вези са тунелом испод Прослопа важна je, јер ће средње Подриње повезати са ауто-путем "Милош Велики", те ће подстаћи развој Братунаца и Љубовије, као и сусједних општина.