САОПШТЕЊЕ

Удружење „Форум жена“ Братунац је 02. августа 2023. године реализовало радионицу на тему „ Значај екологије и очувања животне средине“ . Радионица је реализована поводом обиљежавања Дана еколошког дуга –дана који означава датум када наша годишња потражња и потрошња природних ресурса прекорачи све оно што Земља може произвести или обновити у цијелој години. Кроз  теме које су обрађене детектовани су различити  изазови са којима се сусрећемо и који доприносе загађењу животне средине.

Радионица је послужила као  важан подсјетник о томе колико претјерано искориштавамо природне ресурсе које је неопходно сачувати због интереса будућих генерација. Ово  је једна од активности пројекта „Учинимо љепшом своју околину „ који реализује Удружење „Форум жена „Братунац уз финансијску подршку општине Братунац.