СВЕЧАНИ ПРИЈЕМ ЗА РОДИТЕЉЕ

Већ други пут у току ове године начелник општине Братунац др Лазар Продановић организовао је свечани пријем за младе брачне парове који су у претходном периоду постали родитељи новорођенчади, поднијели захтјеве и остварили право на једнократну новчану помоћ за рођење дјетета, а све у складу са Правилником о критеријумима, начину и поступку расподјеле средстава за стимулисање наталитета на подручју општине Братунац.

На првом пријему било је присутно 26 брачних парова, док су на данашњем пријему Рјешења о једнократној новчаној помоћи уручена 19 брачних парова који су у претходна три мјесеца постали родитељи.

Девет мајки је добило износе од 500 КМ за рођење првог дјетета, девет мајки износе од 700 КМ за рођење другог дјетета и једна мајка износ од 1000 КМ за рођење трећег дјетета.

Општина Братунац ће и у наредном периоду наставити да издваја значајна средства за ову намјену, као и да разним механизмима подржава младе брачне парове и стимулише их да остају на простору наше општине.

НАЈМЛАЂИМ СУГРАЂАНИМА ЖЕЛИМО ДОБРОДОШЛИЦУ, А СВИМ РОДИТЕЉИМА УПУЋУЈЕМО НАЈСРДАЧНИЈЕ ЧЕСТИТКЕ !