УПОЗОРЕЊЕ ЗА ГРАЂАНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

Упозоравају се грађани општине Братунац да се данас 17.05.2023.године  према обавјештењу Републичког хидрометеоролошког завода Републике Српске у поподневним сатима предвиђа појачан интезитет оборинских падавина у Републици Српској и могуће изливање водотокова уз могућу појаву клизишта.

Вријеме: Ујутро и преподне на западу и југу претежно облачно уз кишу и пљускове са грмљавином који ће се даље током дана ширити ка истоку гдје се локално очекују и непогоде. Увече киша претежно у источним предјелима. Вјетар слаб до умјерен сјевероисточних смјерова, на југу и планинама удари јаки јужни. Минимална температура од 60 С до 130 С. Максимална температура од 15 0С на западу до 230 С на истоку, у вишим предјелима од 110С.

За сву могућу помоћ приликом елементарних непогода грађани могу позвати дежурни телефонски број Територијалне ватрогасно-спасилачке јединице Братунац  123.