ВАЛЕНТИНА И ОЉА ПРЕДСТАВЉАЈУ ОПШТИНУ БРАТУНАЦ НА ТАКМИЧЕЊУ РИТАМ ЕВРОПЕ

Начелник општине Братунац Срђан Ранкић одржао је данас састанак са извршним директором дјечијег музичког такмичења „Ритам Европе“ Давидом Макивићем, на којем је разговарано о учешћу представника ове локалне заједнице на овогодишњем такмичењу, које ће се одржати у септембру. Састанку је присуствовао директор братуначког Дома културе Радован Петковић, те   Валентина Матић и Оља Бабић, које ће ове године представљати општину Братунац на том такмичењу. -Настојали смо да и у овим тешким временима пандемије омогућимо нашој талентованој дјеци да учествују на манифестацијама и такмичењима. Договорили смо се, у сарадњи са директором Дома културе, да Братунац буде једна од 15 општина у Републици Српској, која ће учествовати на овом такмичењу, изјавио је начелник Ранкић, истичући да ће Оља и Валентина имати сву подршку ове локалне заједнице и њега, као начелника. -Желим да на том такмичењу ове дјевојчице побиједе и освоје прво мјесто, рекао је начелник. Представник „Ритма Европе“ Давид Макивић истакао је добру сарадњу са општином Братунац, када је у питању подстицање младих талената. -Установили смо да је наш заједнички циљ подстицање младих талената. У сарадњи са Радио-телевизијом Републике Српске, а уз поштовање свих превентивних мјера заштите од вируса корона,  реализоваћемо један од ријетких пројеката, чији је циљ подстицање и развијање младих талената, истакао је Макивић. Оља и Валентина очекују побједу на том такмичењу, на којем ће представљати државу Малту, односно  Братунац. Валентина ће ове године по други пут учествовати на том такмичењу, а Ољи ће то бити прво учешће на „Ритму Европе“. Оне су изразиле велику захвалност за подршку начелнику Срђану Ранкићу и директору  Дома културе Радовану Петковићу, који је координатор тог пројекта. -Надамо се да ћемо ове године побиједити и довести „Ритам Европе“ у Братунац, поручиле су Валентина и Оља. Петковић је изразио задовоство прошлогодишњом организацијом тог такмичења, као и наду да ће дјевојчице из Братунца побиједити и на најбољи начин представити ову општину.