ЗБОГ НЕДОСТАТКА КВОРУМА НИЈЕ ОДРЖАНА ТЕМАТСКА СЈЕДНИЦА СКУПШТИНЕ ОПШТИНЕ БРАТУНАЦ

Због недостатка кворума, данас није одржана тематска сједница Скупштине општине Братунац, на којој је било предвиђено усвајање буџета за ову годину. Од укупно 25 одборника сједници је присуствовало 10 одборника:СНСД (1), Уједињена Српска (3), СДС (1), Заједно за Братунац (2), ПДП (1), НДП (1) и Савез за нову политику (1). Сједници није присуствовало 5 одборника СНСД-а, те одборници Коалиције СДА-СБиХ, ДНС-а, СПС-а и Бошњачке листе за Братунац.Предсједник Скупштине општине Радислав Јовановић изјавио је новинарима да је данашња Тематска сједница Скупштине заказана на ицијативу начелника и у складу са скупштинским Пословником. -Ради се о опструкцији одређене групе одборника који су, кршећи законске прописе, вршили власт у претходном сазиву Скупштине. Њихов недолазак на данашњу сједницу је наставак уништења општине Братунац, оцијенио је Јовановић. Обраћајући се новинарима начелник ове општине Срђан Ранкић рекао је да се већина одборника ове Скупштине понаша неодговорно и тиме наноси штету граду, грађанима који су их бирали и свим буџетским корисницима. Он је подсјетио да је након прекида прве редовне сједнице тражио да разговара са одборницима да би се ријешила одређена питања и одблокирао рад. -Међутим, нисам наишао на разумијевање. Очигледно је да за већину њих не могу да испуним жеље и испоштујем оно што очекују да, за свој лични интерес, остваре у овом мандатном периоду, рекао је Ранкић истичући да је због таквог става одборника онемогућено усвајање буџета ове општине. -Због тога имамо у ситуацију да не можемо да помогнемо најугроженијим категоријама становништва, борачким категоријама и Дому здравља, гдје понестаје медикамената и свега што је потребно у времену када хара вирус корона и када се повећава број обољелих лица. Требало је да заједно нађемо начина и да се договоримо да се усвоји овај акт и одблокира функционисање општине, а сва друга питања могу да се рјешавају на наредним сједницама Скупштине општине Братунац, закључио је Ранкић.