4. MAJ - MEĐUNARODNI DAN VATROGASACA - SPASILACA

Povodom Međunarodnog dana vatrogasaca - spasilaca, upućujem iskrene čestitke pripadnicima Vatrogasne jedinice Bratunac, kao i svim pripadnicima ove službe širom svijeta.

Na svom poslu ovi tihi junaci se suočavaju sa velikim izazovima i kriznim situacijama, nerijetko rizikujući vlastite živote, kako bi sačuvali tuđe. Opština Bratunac nije zaboravila nedavni tragičan događaj u našem gradu kada je samo zahvaljujući brzoj i munjevitoj akciji Vatrogasne službe spaseno nekoliko mladih života prilikom požara u stambenoj zgradi.

Svojom hrabrošću, humanošću i požrtvovanjem u ispunjavanju zadataka pokazali su i dokazali da su u potpunosti dosledni svog plemenitog zvanja vatrogasac-spasilac.

Ono što mogu da im poželim danas, i svakog drugog dana, je da ih Bog čuva i da imaju što manje posla.

S poštovanjem,

načelnik opštine Bratunac -