APRIL – MJESEC ČISTOĆE 2024.

Kao i svake godine Opština Bratunac u saradnji sa komunalnim preduzećima i ostalim javnim ustanovama, zajednicama etažnih vlasnika, mjesnim zajednicama, organizacijama civilnog društva i građanima organizuje ekološku akciju „APRIL – MJESEC ČISTOĆE 2024.“

Raspored početnih planiranih aktivnosti u sklopu akcije koja će trajati tokom cijelog mjeseca aprila

1. 1. april – Čišćenje i uređivanje dvorišta ispred školskih i predškolskih ustanova, parkovskih površina i dječijih igrališta u užem centru grada, gradskog stadiona sa pranjem sportskih terena
  2. 6. april – Čišćenje i uređivanje privatnih dvorišta i balkona, javnih i privatnih površina i prostora koji pripadaju kolektivnim stambenim jedinicama, pravnim licima i javnim ustanovama i javnih površina u mjesnim zajednicama

Lociranje i čišćenje divljih deponija sa postavljanjem upozoravajućih tabli zabrane odlaganja otpada.

1. 7. april – Proljećna šetnja planinarsko-pješačkom stazom do Čauša

Apelujemo na sve javne ustanove i ostala pravna lica, organizacije civilnog društva, zajednice etažnih vlasnika kao i građane, da uzmu što masovnije učešće u ovoj akciji kako bi rezultati bili što efikasniji. Održavajmo čistu i zdravu sredinu kako bismo imali zdravo društvo a prije svega zdrav naraštaj.

O daljim aktivnostima i planovima u okviru ove ekološke akcije, blagovremeno ćemo obavjestiti javnost.