,,ĐURĐEVDANSKI DANI” U BRATUNCU

Glavna slika

Tradicionalna kulturno-sportska manifestacija ,,Đurđevdanski dani" biće održana u Bratuncu od 2. do 6. maja. Ova manifestacija se organizuje povodom krsne slave opštine Bratunac - Đurđevdana.

Programom je predviđeno da ,,Đurđevdanski dani” počnu ,,Sajmom sporta”, koji će biti održan 2. maja od 13.00 časova na Trgu Miloša Obilića, a učešće u ovom sajmu uzeće članovi bratunačkih sportskih klubova. Istog dana u 20.30 časova na pozornici na gradskom trgu nastupiće Kiki Lesendrić i Piloti. Ovom koncertu prethodiće nastup ,,Dječijeg hora Doma kulture” sa umjetničkim rukovodiocem Želimirkom Malović, kao i nastup orkestara KUD-a i mladih bratunačkih umjetnica Olje Babić, Manuele Vujić, Anđele Ristanović i Marije Prodanović.

Drugog dana manifestacije, 3. maja u 18.30 časova biće održan ,,Đurđevdanski festival folklora – Bratunac 2022“. Na gradskoj bini nastupiće KUD „Krnjin“ Grad Doboj, SKC „Stefan Nemanja“ , KUD „Železničar“ Kraljevo, GKUD „Vladimir Gaćinović“ Bileća, KUD „Pletenica“ Bijeljina, FA „Era“ Užice i KUD „Most“ Bratunac.

Treći dan manifestacije, 4. maj, posvećen je stvaralaštvu učenika bratunačkih osnovnih škola, kao i stvaralaštvu mališana iz dječijeg vrtića ,,Radost”, koje će biti predstavljeno od 18.00 časova na Trgu Miloša Obilića. Iste večeri u 20.00 časova u Domu kulture biće održano ,,Književno veče”, gdje će nastupiti članovi udruženja književnika Republike Srpske: Aćim Todorović, Marko Milovanović, Vojin Ostojić i mladi pjesnik Vukašin Jovanović.

Za četvrti dan manifestacije, 5. maj, planirano je tradicionalno takmičenje u ribolovu - KUP ,,Drinskih gradova”.

Manifestacija će biti završena na Đurđevdan, 6. maja, svetom liturgijom, lomljenjem slavskog kolača u Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice i slavskom trpezom.

Organizator "Đurđevdanskih dana" je bratunački Dom kulture pod pokroviteljstvom Opštine Bratunac.