IZBORNA SKUPŠTINA OPŠTINSKE BORAČKE ORGANIZACIJE

U Skupštinskoj sali opštine Bratunac, večeras se održava Izborna skupština Opštinske boračke organizacije. Sjednica je počela minutom ćutanja i odavanjem počasti poginulim borcima proteklog odbrambeno-otadžbinskog rata.

Prisutnima se na početku obratio načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović.

- Želim da izrazim zahvalnost svima vama koji ste dali doprinos stvaranju Republike Srpske. Svi mi, posebnu zahvalnost dugujemo poginulim borcima i najbolji način da izrazimo pijetet prema njima jeste da se u subotu, 1. jula, kada se obilježava 31. godišnjica stradanja Srba u Srednjem Podrinju i Birču, pojavimo u što većem broju. Ovih dana, svi smo posvećeni organizaciji ovog događaja kome će prisustvovata i Njegova Svetost Patrijarh srpski Gospodin Porfirije, kao i veliki broj zvanica iz političkog života. Očekujemo dolazak velikog broja građana iz drugih opština i jako je važno da građani Bratunca, taj dan pokažu poštovanje prema stradalima - rekao je Prodanović.

Sjednica je nastavljena provođenjem izbornog procesa i izborom novog rukovodstva Opštinske boračke organizacije.