IZGRADNjA NOVE INFRASTRUKTURE U BRATUNCU

Danas je V.D. Načelnik opštine Bratunac g-din Branislav Trišić u Sarajevu potpisao sporazum o sufinansiranju infrastrukturnih projekata u Bratuncu između Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH i naše lokalne uprave. Radi se o projektima izgradnje trotoara u naseljima Moštanice, Pobrđe i Mihajljevići kao i izgradnji vodovodne mreže u Glogovoj i Kravici, za šta je navedeno Ministarstvo obezbjedilo 130.000,00 KM dok će ostatak sredstava obezbjediti opština Bratunac i nadležna komunalna preduzeća.

Projekat će se realizovati u nekoliko faza, a radovi na prvoj fazi počeće u prvom kvartalu ove godine. Napominjemo, u toku su radovi na izgradnjih novih parkinga u gradu te rekonstrukcija i asfaltiranje novih ulica u užem gradskom jezgru, a paralelno sa ovim radovima realizuje se aktivnost rekonstrukcije postojeće mreže ulične rasvjete.