JAVNI POZIV ZA MJERU PODRŠKE INVESTICIJAMA U PRIMARNU POLJOPRIVREDNU PROIZVODNJU

U okviru projekta EU4AGRI, koji finansira Evropska unija, 15. decembra objavljen je novi Javni poziv za mjeru podrške investicijama u primarnu poljoprivrednu proizvodnju. Javni poziv vrijedan je 2 miliona KM, dok sredstva podrške po jednoj prijavi mogu iznositi od 40.000 KM do maksimalno 150.000 KM (bez PDV-a).  Prihvatljive investicije uključuju nabavku traktora, mašina i druge poljoprivredne mehanizacije za poljoprivrednike u BiH.

Za svaki projekat podnosilac prijave mora osigurati vlastito sufinansiranje u iznosu od minimalno 35% ukupnog iznosa prihvatljivih troškova predložene investicije. Maksimalni iznos bespovratnih sredstava kroz mjeru podrške je 65% ukupnog iznosa prihvatljivih troškova predložene investicije za sve sektore.

Prihvatljivi podnosioci prijava za dodjelu bespovratnih sredstava u okviru mjere podrške mogu biti obrti/samostalni preduzetnici, zadruge i preduzeća.

Detalje poziva možete pogledati na sledećem linku: