MINISTAR MITROVIĆ I DIREKTOR UIO DžAKULA U POSJETI OPŠTINI BRATUNAC

Danas su u posjeti opštini Bratunac boravili ministar komunikacija i transporta u Vijeću ministara BiH, dr Vojin Mitrović i direktor Uprave za indirektno oporezivanje BiH, Miro Džakula sa saradnicima.

Nakon prijema u kabinetu načelnika opštine Bratunac, Srđana Rankića, delegacija na čelu sa ministrom Mitrovićem, direktorom Džakulom i načelnikom Rankićem obišla je novosagrađeni most Bratoljub između BiH i Republike Srbije, gdje su završeni radovi na izgradnji zajedničkog graničnog prelaza.

Nakon obilaska, članovi delegacije ministrstva komunikacija i transporta i Uprave za indirektno oporezivanje konstatovali su da su svi radovi uspješno okončani i da su se stekli potrebni uslovi za otvaranje ovog graničnog prelaza.

Poslije konsultacija sa nadležnim institucijama u Republici Srbiji biće dogovoren zvaničan datum otvaranja i stavljanja u funkciju ovog graničnog prelaza. Prema procjenama ministra i direktora UIO to bi moglo biti završeno do kraja ovog mjeseca.