NABAVKA VODOMJERA ZA SISTEME ZA NAVODNjAVANjE

-U Bratuncu je danas potpisan ugovor o finansiranju projekta ugradnje individualnih vodomjera i druge opreme za oko 400 stotine korisnika sistema za navodnjavanje na području opštine Bratunac.

-Projekat koji pored vodomjera uključuje i nabavku opreme za automatizaciju sistema upravljanja pumpnim postrojenjima, zatim uređaja za elektrofuziono zavarivanje cjevovoda kao i druge neophodne opreme, finansira se kroz program ANC projekta u BiH koji finansira Vlada Republike Italije, a implementira Agromediteranski institut iz Barija.

-Vrijednost projekta je 105.000,00 KM, a njegova realizacija počinje u narednim danima. Koordinator na implementaciji ove aktivnosti je pored Opštine Bratunac, "Malina-Bratunac" d.o.o. kao i lokalna komunalna preduzeća.

-Projektom će se prevazići veliki problemi na neracionalnoj upotrebi vode zbog čega je u proteklom periodu često dolazilo do neplaniranih kvarova, restrikcija i obustave isporuke vode prema korisnicima.