NAČELNIK OPŠTINE BRATUNAC UPRILIČIO PRIJEM ZA IVANU PAVLOVIĆ

Danas je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić u svom kabinetu upriličio prijem za Ivanu Pavlović, koja će predstaviti Republiku Srpsku i BiH na prestižnom takmičenju “Mis Turizma Svijeta” u Kini, koje će biti održano u septembru ove godine. Ivana je danas sa načelnikom opštine potpisala sporazum o sponzorstvu u iznosu 3. 000 KM. -Danas smo potpisali sporazum o sponzorstvu, a opština će nastojati u narednom periodu da podrži sve druge aktivnosti . Kao što sam i ranije govorio, opština će uvijek podržavati mlade ljude, njihove ideje i uspjehe iza kojih oni stoje. Mladi i uspješni ljudi, kao što je Ivana najbolji su predstavnici i ambasadori naše republike. Konkretno u ovom slučaju ukazuje nam se prilika da na svjetskom nivou predstavimo turističke potencijale naše opštine i potencijale sredljeg Podrinja. Ivana će do početka takmičenja biti aktivan učesnik u realizaciji projekata ekologije, zaštite životne sredine i promocije turizma, rekao je načelnik Rankić. Nakon potpisivanja sporazuma, Ivana je izrazila zahvalnost sugrađanima, roditeljima i načelniku opštine. -Najprije želim da se zahvalim sugrađanima na iskrenim čestitkama. Zatim, svojim roditeljima na podršci i gospodinu načelniku koji me podržao isto kao i oni. Drago mi je što je moja opština prepoznala ovu izuzetnu priliku, kao idealnu za predstavljanje naše opštine cijelom svijetu, istakla je Ivana. Na prestižnom takmičenju  “ Mis Turizma Svijeta“ , Ivana će se predstaviti svojim dizajnom. -Dizajnirala sam sama lentu i krunu. Lično sam radila na tome i uložila dosta truda. Moja lenta ima posebnu poruku za naše sugrađane, a ona glasi: Ako želite da se predstavite svijetu, najprije morate da iskoristite sve kapacitete kod kuće, izjavila je Ivana. Podsjećamo, dvadesetogodišnja Ivana Pavlović rodom je iz Bratunca. Osnovno obrazovanje završila je u Bratuncu, a srednje u Ljuboviji. Govori osam jezika engleski, ruski, italijanski, španski, turski, njemački, francuski i maternji jezik srpski. Prvi put se pojavila na javnoj sceni u sedmoj godini života. Pored toga, Ivana je talentovana i na polju književnosti. Njena poezija je nagrađivana  u okviru školskih, opštinskih, republičkih i balkanskih takmičenja. U toku je priprema za objavljivanje Ivaninog romana “Ti ćeš biti svetlost mog života“. Roman je kreiran po istinitom događaju, ali nije autobiografski. Vrijeme je za pobjede!