NAGRADE I PRIZNANjA OPŠTINE BRATUNAC

Na prijedlog Načelnika opštine, na juče održanoj IV Redovnoj sjednici Skupštine opštine Bratunac, donesena je odluka o dodjeli priznanja i nagrada povodom Dana opštine Bratunac 25. septembra.

Priznanje „PLAKETA“ opštine Bratunac dodjeljuje se :

1. 1. Njegovom visokopreosveštenstvu Mitropolitu dabrobosanskom, gospodinu Hrizostomu – za podršku i blagoslov u realizaciji izgradnje Sabornog hrama Vaskrsenja Hristovog u Bratuncu.
  2. 2. Trećem pješadijskom (Republika Srpska) puku, Oružanih snaga BiH – za doprinos u očuvanju uspomene i tradicije na Vojsku Republike Srpske.

Priznanje „POVELjA“ opštine Bratunac dodjeljuje se:

1. 1. Upravi za indirektno oporezivanje BiH – za doprinos u realizaciji izgradnje graničnog prelaza „Bratoljub“.
  2. 2. MUP-u Republike Srpske – Policijska uprava Zvornik – Policijska stanica Bratunac – za doprinos u obezbjeđivanju bezbjednosti građana na teritoriji opštine Bratunac.

Priznanje „POVELjA“ za najuspješnijeg studenta – diploma opštine Bratunac i novčana nagrada u iznosu od 200,00 KM, dodjeljuje se:

- Anđela Đokić iz Bratunca – doktor medicine.

Priznanje „POVELjA“ za najboljeg sportistu/sportistkinju  opštine Bratunac i novčana nagrada u iznosu od 200,00 KM dodjeljuje se :

- Sara Ćirković iz Bratunca – bokserka.

Priznanje „ZAHVALNICA“ opštine Bratunac dodjeljuje se:

1. 1. Vojinu Ostojiću, književniku iz Bratunca – za doprinos u širenju kulturnog prisperiteta i lijepe pisane riječi.
  2. 2. Dejanu Vitoru iz Bratunca – za osvojene nagrade na takmičenjima u karateu.
  3. 3. Magdalena Vesić iz Bratunca – za osvojene nagrade na takmičenjima u karateu.
  4. 4. Sretku Vitoru iz Bratunca – treneru KK „Miloš Delić“.
  5. 5. Dunji Vuksić iz Bratunca – za postignute uspjehe u boksu.
  6. 6. Kadetskoj ekipi ženskog odbojkaškog kluba Bratunac – vicešampionkama Republike Srpske i BiH.
  7. 7. Goranu Radiću iz Bratunca – za doprinos u promociji prirodnih bogatstava i društvenih manifestacija na teritoriji opštine Bratunac.
  8. 8. OSCE – organizaciji za evropsku sigurnost i saradnju – za realizaciju projekata na teritoriji opštine Bratunac.
  9. 9. CARE INTERNATIONAL – za podršku u realizaciji projekata iz oblasti privrede i poljoprivrede na teritoriji opštine Bratunac.
  10. 10. CARITAS – za podršku u realizaciji projekta iz oblasti poljoprivrede na teritoriji opštine Bratunac.
  11. 11. „Enikon gradnji“ DOO Zvornik – za realizaciju izgradnje graničnog prelaza „Bratoljub“.
  12. 12. Udruženje žena „Maja“ Kravica
  13. 13. Udruženje žena „Priroda“ Bratunac.