OBILjEŽAVANjE 31 GODINE OD OSNIVANjA ELITNE JEDINICE VOJSKE REPUBLIKE SRPSKE-JURIŠNOG ODREDA VLASENICA

Glavna slika

Delagacija opštine Bratunac, zajedno sa predstavnicima opštinske Boračke organizacije, danas je u Vlasenici prisustvovala obilježavanju 31 godine od osnivanja elitne jedinice Vojske Republike Srpske - Jurišnog odreda Vlasenica.

U okviru obilježavanja, prvo je služena liturgija u Hramu Svetog apostola Petra i Pavla. Nakon toga položeni su vijenci na Trgu srpskih boraca, a potom je održana svečana akademija na Poljoprivrednom fakultetu.

Jurišni odred Vlasenica, bio je jedna od najelitnijih jedinica Vojske Republike Srpske koja je učestvovala na ratištima širom Srpske. Kroz ovaj odred prošlo je više od 700 boraca, od čega je poginulo 17. Ratni komandant jedinice bio je Miroslav Kraljević.

Obilježavanju je prisustvovao i predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković.