PLIVANjE ZA ČASNI KRST: U BRATUNCU POČELE PRIJAVE ZA BOGOJAVLjENSKO PLIVANjE

Tradicionalno plivanje za Časni krst biće održano 13. put na Drini kod Bratunca na Bogojavljenje (19. januara).

Kao i prethodnih godina plivaće se pored izletišta Rajska plaža, na dionici dugoj 33 metra, što simbolizuje godine zemaljskog života Isusa Hrista.

Bogojavljenskom plivanju prethodiće liturgija u Crkvi Uspenja Presvete Bogorodice u Bratuncu, odakle će u 11.30 časova krenuti litija prema Rajskoj plaži.

Prijave učesnika traju do 18.01.2022.godine, a učešće je moguće prijaviti na broj telefona +387 65 934 746.

I ove godine organizatori su pripremili prigodne nagrade za pobjednike.

Organizatori ove tradicionalne duhovno - sportske manifestacije su Srpska crkvena opština Bratunac u saradnji sa Opštinom Bratunac, Eko rafting klubom “Rajska plaža” i JU "Turistička organizacija".