PODRŠKA IZGRADNjI SLOBODNE POSLOVNE ZONE KOD „BRATOLjUBA“

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić rekao je danas u Bratuncu da će ovo ministarstvo pružiti podršku realizaciji energetskih projekata i izgradnji visoko i niskonaponske mreže za slobodnu poslovnu zonu kod novoizgrađenog mosta i graničnog prelaza „Bratoljub“.

„Postoji razumijevanje sa načelnikom opštine Srđanom Rankićem oko obaveza i razvojnih projekata ove opštine za koje je potrebna podrška institucija Republike Srpske da bi se realizovali, a prije svega oko poslovne zone“, istakao je Đokić.

On je sugerisao da je potrebno raditi i na dodatnoj promociji komparativnih prednosti ove opštine kao granične sa mnoštvom specifičnosti koje mogu da doprinesu njenom bržem razvoju.

„Takođe, želimo ohrabriti opštinsko rukovodstvo da se ovaj podrinjski kraj što brže razvija“, zaključio je Đokić.

Rankić je zahvalio na posjeti i rekao da je ministar obećao neophodnu pomoć za realizaciju projekta izgradnje slobodne industrijske zone koja se odnosi na energetski dio što je veoma značajno za ovaj projekat.

Izvor: Srna