POTPISANI UGOVORI ZA FINANSIRANjE ORGANIZACIJA CIVILNOG DRUŠTVA/NEVLADINIH ORGANIZACIJA

-Načelnik opštine dr Lazar Prodanović, danas je potpisao ugovore o finansiranju deset projekata organizacija civilnog društva/nevladinih organizacija na osnovu raspisanog Javnog poziva, a za tu namjenu opština Bratunac je ove godine u budžetu izdvojila iznos od 21.500,00 KM.

Ugovori su potpisani sa:

1. 1. Planinarsko društvo "KIK" Bratunac
  2. 2. Udruženje žena "JADAR" Konjević polje - Bratunac
  3. 3. Udruženje žena "MAJA" Kravica-Bratunac
  4. 4. Udruženje "FORUM ŽENA" Bratunac
  5. 5. Udruženje "Prijatelji Srebrenice"
  6. 6. Udruženje "Priroda" Bratunac
  7. 7. Udruženje za afirmaciju kulture i umjetnosti "ART" Bratunac
  8. 8. EKO RAFTING KLUB Bratunac
  9. 9. Udruženje "Kućne posjete" Brtunac
  10. 10. Udruženje dobrovoljnih davaoca krvi "9 januar" Bratunac

-Načelnik je istakao da su sredstva koja se izdvajaju za finansiranje projekata organizacija civilnog društva/nevladinih organizacija ove godine manja u odnosu na prethodnu, zbog manjeg priliva sredstava u budžetu opštine, koja su za prvih pet mjeseci ove godine za 340.000,00 KM manja u odnosu na isti period prethodne godine. Iz tog razloga, pristupilo se smanjenju plata funkcionerima i odbornicima za 10 posto, ali uslučaju dodatnog priliva sredstava, opština je spremna na drugi način da pomogne afirmaciju nevladinog sektora.

-Predstavnici nevladinih organizacija izrazili su zahvalnost na prilici za realizacijji projekata sa kojima su uzeli učešće na Javnom pozivu te na dobroj saradnji sa lokalnom vlašću.