PREDSJEDNIK VUČIĆ O INICIJATIVI U VEZI SA TUNELOM ISPOD PROSLOPA

Prije mjesec dana načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić i predsjednik opštine Ljubovija Milan Jovanović potpisali su inicijativu o pokretanju aktivnosti u vezi sa rekonstrukcijom starog mosta na Drini i inicijativu o izgradnji tunela ispod Proslopa na putu Ljubovija-Valjevo-Beograd. Ova inicijativa i projekti u srednjem Podrinju upućeni su predsjedniku Srbije Aleksandru Vučiću i premijerki Ani Brnabić, Tim povodom javno se oglasio predsjednik Srbije Aleksandar Vučić. -Ostaje nam jedan važan tunel, gdje imamo malo stanovnika, ali to ćemo kad se dočepamo malo para, kad izađemo iz Covida. To je da probijemo tunel između Ljubovije i Osečine, tamo između Ljubovije i Pecke, da bismo iz pravca Valjeva omogućili ljudima da na centralni deo Drine mogu da dođu brzo. Onda bismo mogli da govorimo o daljem povećavanju turističkih kapaciteta Drine. Želimo da pomognemo sa obe strane Drine i Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini, ali i sebi da napravimo da tu ljudi dolaze što je moguće više, izjavio je predsjednik Vučić. Inicijativa u vezi sa tunelom ispod Proslopa važna je, jer će srednje Podrinje povezati sa auto-putem "Miloš Veliki", te će podstaći razvoj Bratunaca i Ljubovije, kao i susjednih opština.