REGIONALNI FESTIVAL FOLKLORA U BRATUNCU I LjUBOVIJI

U petak, 19. i subotu, 20. avgusta održaće se Regionalni festival folklora „Na drinske obale dvije, jedno se kolo vije“ u organizaciji KUD-a „Most“ iz Bratunca i KUD-a „Azbukovica“ iz Ljubovije. Na festivalu će učestvovati kulturno-umetnička društva iz Ljubovije, Bajine Bašte, Malog Zvornika i Loznice (Republika Srbija) i Bratunca, Srebrenice, Bijeljine i Višegrada (Republika Srpska).

Učesnici će biti smešteni u konaku manastira Sv. Nikolaja u Soko Gradu gde će biti održan i prvi koncert u petak u 18.30 časova. Drugi koncert biće održan u subotu, takođe sa početkom u 18.30 časova, na Trgu Miloša Obilića u Bratuncu.

Pokrovitelji festivala su Uprava za saradnju sa dijasporom i Srbima u regionu Republike Srbije, Opština Bratunac i Opština Ljubovija. Organizatori ističu da je ovo značajan događaj za ovu regiju, za očuvanje našeg zajedničkog kulturnog nasleđa i pozivaju sve zainteresovane da prisustvuju ovoj kulturno-umetničkoj manifestaciji.

Vijest preuzeta sa fejsbuk stranice Opštine Ljubovija