SVEČANI PRIJEM ZA RODITELjE

Već drugi put u toku ove godine načelnik opštine Bratunac dr Lazar Prodanović organizovao je svečani prijem za mlade bračne parove koji su u prethodnom periodu postali roditelji novorođenčadi, podnijeli zahtjeve i ostvarili pravo na jednokratnu novčanu pomoć za rođenje djeteta, a sve u skladu sa Pravilnikom o kriterijumima, načinu i postupku raspodjele sredstava za stimulisanje nataliteta na području opštine Bratunac.

Na prvom prijemu bilo je prisutno 26 bračnih parova, dok su na današnjem prijemu Rješenja o jednokratnoj novčanoj pomoći uručena 19 bračnih parova koji su u prethodna tri mjeseca postali roditelji.

Devet majki je dobilo iznose od 500 KM za rođenje prvog djeteta, devet majki iznose od 700 KM za rođenje drugog djeteta i jedna majka iznos od 1000 KM za rođenje trećeg djeteta.

Opština Bratunac će i u narednom periodu nastaviti da izdvaja značajna sredstva za ovu namjenu, kao i da raznim mehanizmima podržava mlade bračne parove i stimuliše ih da ostaju na prostoru naše opštine.

NAJMLAĐIM SUGRAĐANIMA ŽELIMO DOBRODOŠLICU, A SVIM RODITELjIMA UPUĆUJEMO NAJSRDAČNIJE ČESTITKE !