SVETOSAVSKA AKADEMIJA

Večeras je u bioskopskoj sali Doma kulture u Bratuncu održana svečana akademija posvećena prvom srpskom prosvetitelju i učitelju Svetom Savi. U umjetničkom dijelu programa učestvovali su učenici osnovnih i srednje škole i dječiji hor "Ludmer".

Ovom događaju prisustvovao je i načelnik opštine dr Lazar Prodanović koji je uručio nagrade i zahvalnice učenicima koji su ostvarili uspjeh na republičkim takmičenjima. Nagrađene su učenice Tamara Stanojević - za postignuti uspjeh na Republičkom takmičenju iz matematike i učenica Lana Živanović - za postignuti uspjeh na Republičkom takmičenju iz likovnog rada "Dan Republike".

Za postignute izuzetne rezultate u oblasti vaspitanja i obrazovanja učenika, zahvalnice i nagrade uručene su nastavnicima Filipu Simiću i Tomislavu Blagojeviću.

Domaćin ovogodišnje Svetosavske akademije, bila je OŠ "Petar Kočić" Kravica.