V.D. NAČELNIK TRIŠIĆ PRIMIO ZVANIČNIKE RUSKE AMBASADE U BIH

Vršilac dužnosti Načelnika opštine Bratunac večeras se sastao sa zvaničnicima Ambasade Ruske Federacije u BiH, gospodinom Jurijem Pičuginom i Dmitrijem Lukaševim. Povod za dolazak ove delegacije u Bratunac jeste otvaranje Revije ruskog filma koja se već tradicionalno održava u našem gradu već nekoliko godine. Na sastanku sa ruskim zvaničnicima bilo je razgovora o saradnji opštine Bratunac sa ruskom Ambasadom u BiH u oblasti kulture, privrede i drugih društvenih aspekata. Razgovoru su prisustvovali i Radovan Petković, stručni saradnik za kulturu kao i Igor Marković v.d. direktor JU Dom kulture Bratunac, koji su učesnike ovog susreta upoznali sa programom ovogodišnje Revije ruskog filma u Bratuncu.

Načelnik Trišić se ovom prilikom zahvalio ruskim zvaničnicima na podršci koju pružaju u razvoju kulture na području naše opštine, a koja se najviše ogleda u finansiranju programa koje realizuje JU Dom kulture Bratunac, najznačajnija kulturna ustanova u opštini Bratunac.