DANAS U BRATUNCU POTPISIVANjE PETICIJE ZA ODBACIVANjE INCKOVOG ZAKONA

Danas će na Trgu Miloša Obilića u Bratuncu od 10.00 časova biti organizovano potpisivanje peticije o neprihvatanju zakona o zabrani negiranja genocida, koji je nametnuo visoki predstavnik Valentin Incko, najavljeno je iz Opštine Bratunac.

Odlazeći visoki predstavnik u BiH Valentin Incko, koji je nedavno dao ostavku, nametnuo je dopune u Krivičnom zakonu BiH kojima se zabranjuje i kažnjava negiranje genocida i veličanje ratnih zločinaca.

-Radi se o pokušaju zabrane izražavanja mišljenja, gušenju slobode govora i pokušaju izgradnje ambijenta u kome se očekuje ćutanje o prošlosti, istoriji i istini, a samo sa jednim ciljem da se srpskom narodu oduzme svako pravo i da se zataška činjenica da se nad Srbima desio genocid, ocijenio je načelnik opštine Bratunac Srđan Rankić i pozvao sve stanovnike Bratunca da potpisivanjem peticije brane Republiku Srpsku.